4 chyby, které lidé dělají při nákupu lodních motorů

Milujete jízdu po vodní hladině? Pokud ano, nemusíte se dřít jenom s pádly, jelikož jízda může být pohodlná především díky možnosti využití lodního motoru. Zde však nezapomínejte na jeden důležitý fakt - velkou roli hraje správný výběr. Podívejte se spolu s námi na chyby, které lidé při výběru lodních motorů dělají. Díky tomu budete mít jistotu, že vy ten správný budete moci vybrat opravdu bez problémů.


 Určení motoru


Jsou motory, které jsou určené jenom k použití do sladké vody, a jsou motory, které je možné využívat i ve vodě slané. Jsou konstruovány tak, aby byly v tomto ohledu odolné. Před nákupem je třeba si uvědomit, zda budete brázdit jenom tuzemské vodní toky, nebo se vydáte i za hranice, a to právě do zemí, kde si budete moci vyzkoušet jízdu na mořské hladině. Potom volíte takový motor, který vám to umožní.


Chybný výběr výkonu

Dnes jsou lodní motory k dispozici v celé škále výkonnostních stupňů. Vybrat ten pravý rozhodně nemusí být tak složité, jak se mnoha lidem může zdát. Je tomu právě naopak. Přesto lidé chyby dělají. To hlavní, co nesmíme opomíjet, je povinnost vybrat lodní motor podle toho, aby odpovídal naší lodi a její kapacitě. Čím je větší a čím více lidí na ní bude jezdit, tím by měl být výkon motoru přirozeně větší.

 

4 chyby, které lidi dělají při nákupu lodních motorů

Typ neodpovídající naší lodi

Velmi častá chyba, která následně udělá z motoru produkt, který nám bude doslova k ničemu. Důležité je zohlednit právě typ lodi, stejně jako typ motoru, který budeme kupovat. Dnes to nemusí být jenom klasické motorové čluny s motory spalovacími. Hitem jsou i nafukovací čluny, kde je třeba koupit elektrický lodní motor, spolu s trakční baterií. Jedině tak bude koupen produkt, který bude správný.


Špatný výrobce

Sortiment lodních motorů je poměrně široký. Co je jednou z velkých chyb? Určitě to, že lidé volí špatného výrobce. S tím je spojen především fakt, že hledí hlavně na cenu, což se negativně projevuje hlavně na kvalitě daného motoru a jeho celkové životnosti. Když už vybíráme, je třeba jít cestou kvality, která je s dobrým výrobcem vždy přímo spojována. Tím si buďte jisti.

Související

Oblíbené