4 tipy, jak porazit roční období pomocí vliesových tapet

Nejoblíbenější tapety - to jsou bezesporu vliesové tapety, kterými můžeme dokonale osvěžit interiér. Jsou praktické a krásné - a to jsou důvody, proč se někteří z nás rádi vracejí ke klasickému tapetování. Navíc se hodí na různé povrchy, jsou pevné, odolné a prodyšné. I vy s nimi můžete pozměnit tvář svého domova. Přinášíme 4 trendy tipy na využití vliesových tapet v interiéru.

 

Název tyto tapety získaly podle vliesu, což je speciální podklad vyrobený z netkaného buničitého vlákna, který také zajišťuje jejich příznivé vlastnosti. Vliesové tapety se velmi snadno aplikují. Protože disponují savou spodní vrstvou, nemusí se tapetové lepidlo nanášet přímo na tapetu. Nátěr stačí provést na požadovaný povrch, tedy na stěnu. Tapeta však při nalepování zůstává suchá. Vliesové tapety se tedy jednoduše nalepují. Další dobrou zprávou je i jejich snadná možnost odstranění. Nehrozí zde nepříjemné seškrábávání jako u jiných typů tapet, které některé z nás od tapetování odrazovalo. Máte chuť na změnu? Jde to i s tapetou.

 

Trh s vliesovými tapetami je opravdu velmi bohatý. Pestrý výběr nejrůznějších moderních vzorů, barev a dekorů potěší každého. Navíc není třeba ztrácet čas prohlížením jednotlivých e-shopů, protože vše najdete na pohromadě v sekci vliesové tapety na Bianu.

 

Interiér tak může získat jakýkoli vysněný styl. Od romanticky květinových po futuristické geometrické vzory - vybere si opravdu kdokoli do každého interiéru. Vliesovou tapetou dokonale oživíme zdi, současně však navíc přidáme místnosti novou atmosféru. A o tu tady kráčí. Proč nemít třeba jarní náladu i v zimě? S vliesovými tapetami snadno vykouzlíte takovou náladu, která je vám příjemná. Pojďme se tedy podívat na 4 tipy, jak pomocí vliesových tapet vytvořit unikátní styl interiéru, který vás potěší za každého ročního období.

 

Jaro

Jaro Jarní atmosféra je velmi harmonická a příjemná. Hravou jarní náladu vykouzlíte především pomocí svěžích barev a květin. Jaro je symbolem nového života, narození a pozitivní energie. Základní barvou mohou být pastelové odstíny a svěží zelená, která je navíc barvou roku 2017. Vytapetovat jarními tapetami lze celou místnost, ale velmi zajímavé dojmy získáte také vytapetováním pouze jedné dominantní zdi. Trendem pro vytvoření jarních pocitů jsou především jemné květinové tapety, vintage pastelové vzory nebo jednobarevná klasika ve svěžích živých barvách. Jarní tapety se hodí k soustředění, můžete je využít třeba v pracovně nebo v dětském pokoji. Místnosti propůjčí svěží ovzduší.

 

Léto

Léto Letní energie je svým způsobem smyslná. Slunce symbolizuje toto horké období. Většina z nás má léto spojené s dovolenou, s cestováním, s mořem. Zatímco jarní energie je jemná a hravá, ta letní je dynamická a horká. Můžete sáhnout i po výrazných barvách a motivech. Nemusíte se bát ani působivých vzorů. Odvážné vzory naopak podpoří dynamickou náladu prostoru. Energii oceníte v kuchyni nebo v obývacím pokoji. Poslední léta jsou oblíbené také fotografické motivy. Zatímco pro některé jsou fototapety kýčem, druzí jejich kouzlo ocení. Pokud to interiér dovolí, můžete do svého domova vnést skutečné moře nebo letní slunečný les. Takové tapety se nehodí do zahlcených interiérů, příjemné dojmy však mohou podpořit v jednoduché místnosti.

 

Podzim

Milujete podzim? Barvy podzimu můžete mít na očích každý den. Prostřednictvím vliesové tapety v barvách podzimu si budete moci vychutnávat atmosféru babího léta každý den. K podzimu patří zemité barvy, listí. Můžete zvolit decentní pruhy v odstínech zemitých tónu nebo jemné listnaté vzory. Podzimní tapety se hodí kamkoli, dokonce i do ložnice. Velmi atraktivní vzhled vytvářejí v rustikálním interiéru. Podzimní barvy a vzory jsou výjimečné především navozením hřejivých pocitů.

 

Zima

Zimní tapety by měly být mírně chladné. Ovšem s chladnými barvami a vzory je spojená jistá elegance. Pokud byste si chtěli v interiéru vytvořit zimní romanci, pak volte bílé, šedé a stříbrné tapety s metalickými odlesky. Zimní tapetování skvěle doplní minimalistický, klasický i moderní styl bydlení. Vzory by měly být spíše nenápadné, avšak s odlesky.

 

Další zajímavé inspirace najdete například zde. A jestliže si na práci s tapetami netroufáte sami, zde si vyberete toho pravého tapetáře.

 

 

Související

Oblíbené