4 triky, díky kterým ve vašem skleníku najdete poklad

Skleník je součástí zahrad stále častěji. A to z toho důvodu, že dokáže vytvořit podmínky potřebné k dokonalému pěstování jednotlivých plodin. Jak být v tomto směru skutečně úspěšným pěstitelem? Podívejte se společně s námi na hlavní 4 triky, které nezklamou ani vás.


Vyberte si správný skleník
Ano, vše začíná už výběrem správného skleníku. Bez něho to zkrátka nejde. Je třeba si uvědomit, co v něm budete pěstovat a poté vybrat tu správnou velikost. Jsou rostliny, které rostou do výšky, stejně jako jsou rostliny, které jsou spíše široké. Právě na vás samotných je to zohlednit a podle toho vybrat velikost konstrukce. Také je dobré se rozhodnout, zda potřebujete skutečně skleník, nebo vám může stačit například fóliovník.


Důležité je i správné umístění
Je vaše zahrada rovnou plochou, kde nehrozí jakékoliv stínění? Pokud ano, můžete skleník postavit doslova kdekoliv. Pokud takové štěstí nemáte, je třeba vybrat ideální místo. A jak na to? Pamatujte, že by se mělo jednat o místo, kam svítí dostatečné množství slunečního světla. Čím více, tím lépe. Slunce totiž rostliny potřebují a čím více ho mají, tím lépe rostou. Nehledě na tolik prospěšné teplo, které je díky němu zajišťováno. Proto nad správným místem skutečně zapřemýšlejte.


Udržujte správou teplotu
Teplo je základ, ale zároveň by nemělo být příliš velké. Naštěstí dnes už mohou být skleníky odvětrávány automaticky, pomocí speciálních oken. Ty doporučujeme, jelikož sami se podle potřeby otevírají i zavírají. Budete tak mít jistotu, že udržíte vždy tu správnou teplotu, kterou vaše rostliny potřebují. A díky tomu se jim bude skvěle dařit.


Nezapomeňte na hnojení a zalévání
Nyní už k bodu číslo 4, který souvisí se samotnými rostlinami. Pokud chcete mít ve skleníku skutečný poklad, nezapomínejte na dostatek hnojiva, stejně jako na dostatek vláhy, ale i na další nezbytnou péči. Jedině tak budete mít jistotu, že se vašim rostlinám bude skutečně dokonale dařit.

Oblíbené