Buďte i při sjíždění řeky mobilní. Poradíme vám, jak dostatečně ochránit svůj mobil

Plánujete vyrazit sjet řeku? Pokud ano, potřebujete kromě základního vybavení i svůj mobilní telefon. Nikdy nevíte, co se může stát, a tak je třeba být neustále na příjmu. Jelikož plánujete cestu do extrémních podmínek, rozhodně je dobré nepodceňovat ochranu vašeho přístroje. Jako první je dobré zaměřit se na různé odolné kryty, které jsou spojeny s tím, že ho mohou dobře ochránit například v případě, kdy vám spadne na zem. To ale není jediná možnost ochrany.


Pozor také na vodu
Nepřítelem nemusí být jenom pád, jelikož velkým nepřítelem vašeho mobilního telefonu je také vody. Pokud se bojíte, že by ho mohli poškodit například cákance vody, nebo například silnější déšť, je třeba ho před vodou ochránit. Jak na to? Ideální volbou je voděodolné pouzdro. Jedná se o unikátní vak určený právě pro mobilní telefony, nebo pro jiná zařízení. Ty ve vaku uzavřete a máte jistotu, že do stysku s vodou zaručeně nepřijdou. Samozřejmostí je i to, že budete mít daný vak neustále u sebe, jelikož má menší provedení a dále na něm oceníte i karabinu k připnutí. Být mobilní je tedy více než snadné.


Mobil lze uložit i na suché místo, mezi vaše věci
Pokud vám stačí být na příjmu až do dojezdu do konkrétního tábora, je možné svůj mobilní telefon jednoduše umístit mezi vaše věci. Logicky mezi ty suché. Ty následně převážíte s sebou na lodi. Co ale v případě, kdy máte obavy z toho, že se cvaknete, neboli převrátíte nafukovací člun? I zde můžete hodit starosti za hlavu, jelikož je dobré dát své věci, a to včetně mobilního telefonu do praktického voděodolného obalu. Ten může mít objem i několik desítek litrů, díky čemuž se vám do něho vše vejde. Pokud loď obrátíte dnem vzhůru, budete mít jistotu toho, že vše rozhodně zůstane dokonale suché. Ostatně to potvrzují již generace vodáků, kteří podobné vaky užívali. Ty moderní, tedy současné, jsou však výrazně lepší. Neváhejte a zkuste je.

Oblíbené