Chcete sedět na vysoké noze? Vyberte si správnou barovou židli

Posezení na barové židli nemusí být nutně spojeno jenom s barem. Stejně tak si můžete posedět i doma. A to z toho důvodu, že barové pulty jsou dnes oblíbenou součástí mnohých interiérů. K nim samozřejmě patří i barová židle. A jak vybrat tu pravou? Podívejte se na naše rady. To první, na co se zaměřit, je rozhodně tvar. Můžete volit například klasiku, která vychází z běžné židle s opěradlem, jenom je vyšší. Stejně tak máte možnost zvolit si modernější provedení, které je spojeno s pohodlnějším a zajímavě tvarovaným sedákem. Různých tvarů je dnes na trhu celá řada a tak je čistě jenom na vás, kudy se vydáte. Pamatujte, že rozhoduje hlavně pohodlnost.


Jaký materiál?
I zde máte možnost vydat se hned několika cestami. Pokud se na některé z nich podíváme blíže, je třeba říci, že barová židle může být spojena například s dřevem. Právě tento materiál je velkým hitem, jelikož jde o oblíbený materiál, který je přírodní. Stejně tak ale můžete využít také materiálů moderních. Co máme na mysli v tomto případě? Ano, je to zcela určitě plast, který je lákadlem hlavně proto, že může nabídnout široké možnosti v oblasti různých tvarů. Hitem jsou ale i různé kombinace materiálů, jako průhledné variace, kde dominuje neméně oblíbené plexisklo.


Hleďte také na barvu
I ta je velmi důležitá, jelikož barová židle by měla v první řadě ladit s vaším interiérem a jeho celkovým nádechem. Je proto ideální volit podobný odstín. Nutně se tohoto pravidla držet nemusíte, jelikož do moderních interiérů se hodí i moderní barvy. Nic nezkazíte třeba provedením červeným, nebo bílým. Pokud zůstanete u přírodního dřeva, pamatujte, že jeho odstín je možné upravit třeba použitým lakem, který může být světlý či tmavý. I taková existuje cesta ve chvíli, kdy vám jde právě o konkrétní vzhled spojený s celkovým designovým nádechem vašeho interiéru.

Související

Oblíbené