Jak čistit a pečovat o gril?

Máte gril? Aby byl spojený s přípravou špičkového jídla, je třeba o něho náležitě pečovat. Jak na to? Podívejte se s námi na hlavní postupy, díky kterým u vašeho grilu nejenom prodloužíte jeho životnost, ale budete si jisti také tím, že jídlo na něm připravené bude zdravotně nezávadné.

Popel vždy odstraňujte

Pokud máte plynové grily , není tato rada pro vás. Týká se jenom těch, kteří mají grily na dřevěné uhlí. Hořením samozřejmě vzniká popel, který je třeba po každém grilování vysypat. Ideálně až když bude studený. A to z toho důvodu, že jedině tak bude gril vždy připravený na jakékoliv další grilování a vy máte jistotu, že se nemusíte čištěním zatěžovat před přípravou. Dále může být v popelu i zbytek jídla, který tam propadne a ten se zde může kazit. I to je důvod, proč ho odstranit.Jak pečovat o zahradní gril?Po grilování očistěte rošt

I to je jeden z velmi důležitých kroků, na který byste rozhodně neměli zapomínat. Pokud dogrilujete, může být rošt plný zbytků jídla a také omastku. Pokud je ještě teplý, je ideální ho očistit. Jak na to? Ideálním pomocníkem je ocelový kartáč, nebo ocelová houbička, kterou vše jednoduše odstraníte pryč. Dále doporučujeme očištěný rošt ještě otřít vlhkým hadříkem. Zde však nedoporučuje používat jakékoliv saponáty.


Odmaštění grilu

Vlivem přípravy jídla může gril působit mastně. Co v v takovém případě? Jednou za čas je třeba použít speciální přípravky, kterým ho jednoduše odmastíte. Jak na to? Stačí je jenom nastříkat, nechat pár minut působit a poté opláchnout dostatečným proudem vody. Díky tomuto postupu bude i váš gril jako nových.


Chraňte ho před počasím

Pokud gril nepoužíváte, měl by být vždy schovaný někde pod přístřeškem, nebo zakrytý plachtou. Jedině tak prodloužíte jeho životnost, kterou by mohly snižovat rozmary počasí, jako je především déšť, nebo přímé slunce. Mnoho výrobců dnes nabídne i speciální plachty určené přímo pro své grily.

Oblíbené