Jak se chovat, když se cvaknete?

Vyrážíte na vodu? Pokud nemáte zkušenosti, nebo jste se rozhodli pro náročnější vodní tok, může se vám stát, že se takzvaně uděláte, neboli cvaknete. Jedná se o sto, že se jednoduše ve vodě překlopíte a skončíte ve vodě. V takovém případě jen třeba vědět, jak se chovat. To první co uděláte, je snaha zachránit jak loď, tak i pádla. Samozřejmě další prioritou je zahranit sebe a vždy byste měli mít situaci pod kontrolou. Stejně tak je třeba zjistit, kde se nachází váš parťák z lodi a zda je v pořádku.

Jak se chovat, když se cvaknete?

Hlídejte také své věci

Kromě záchrany sebe, lodě a pádel je třeba zkontrolovat i to, zda máte stále své věci. Může se stát, že vám z lodě vypadnou a tak je třeba je co nejrychleji najít a mít je u sebe. Pokud zaváháte, řeka je může odnést a budou nenávratně ztraceny. Co dnes už naštěstí nemusíte řešit, to je obavy z toho, že se vám namočí. Dnes každý vodák ví, že si na loď musí vzít voděodolné obaly . Pokud se podíváme na samotný základ, jsou to speciální voděodolné obaly určené pro všechny vaše věci. Jsou vyrobeny z materiálu, který nepropustí vodu a zároveň mají i důmyslný systém zavírání, který zajistí totéž. Vodotěsné obaly tak udrží vaše věci v suchu. Po cvaknutí tedy jenom hledáte, kde váš obal je. Pokud ho máte u sebe, už jenom vyhlížíte místo, kudy se nejlépe dostanete na břeh.


 Drobnosti mějte u sebe

Pamatujte na to, že cokoliv je volně umístěno v lodi, to se může vlivem cvaknutí jednoduše ztratit. Proto je dobré mít drobnosti raději u sebe. I zde pomůže voděodolné pouzdro. Na mysli ale nemáme klasický vak, který může mít objem i několik desítek litrů. Na mysli máme menší pouzdra, která jsou jako stvořená třeba pro mobilní telefon, power banku a další elektroniku. Jelikož jsou opatřeny karabinou, lze je jednoduše připnout třeba k vestě. Díky tomu nemusíte tyto drobnosti hlídat a postaráte se jenom o výše uvedené. A když se konečně dostanete na břeh, stačí z vody vylít vodu, opět ji obrátit, vysušit, a můžete pokračovat dále.

Související

Oblíbené