Jak správně udržovat bazén čistý

Máte bazén? Potom víte, že slouží nejenom k zábavě, ale musí být spojený také s nezbytnou péčí. A jak udržovat vodu vždy dokonale čistou? Prvním krokem je nutnost odstraňování jakýchkoliv pevných nečistot. Nejprve je třeba odstranit je z vodní hladiny a dále je třeba vysávat dno, kde se mohou také usazovat. Dobrým pomocníkem je také filtrace, kterou by měl mít každý bazén. I ta se stará o to, aby byly z vody i ty nejmenší pevné částečky pravidelně odstraňovány. Stačí ji zapnout na pár hodin denně a ona už se postará o vše potřebné.


Nezapomeňte také na chemii
Pokud jste se rozhodli pro bazény a jejich pořízení, nezapomínejte také na nezbytnou chemii, kterou vyžadují. Primárně se jedná o přípravky, které mají za cíl udržovat správnou hladinu pH a také správnou hladinu chlóru. Obojí je důležité hlavně pro to, aby si vody zachovala jak svou viditelnou, tak i chemickou čistou. Bude bez jakýchkoliv virů a bakterií, což se přirozeně pozičně podepíše na celkové zdravotní nezávadnosti, se kterou budou bazény přímo spojeny. Zde nezapomínejte dodržovat hlavně správné dávkování, a to s ohledem na objem vašeho bazénu a vaší vody.


Preventivní ochrana
Třetím krokem je preventivní ochrana vaší vody. Na mysli máme třeba to, že bazén budete pravidelně zakrývat plachtou. Eliminujete to, že do něho budou padat jakékoliv pevné nečistoty, stejně jako eliminujete třeba to, že do něho bude padat kyselý déšť. Důležité je ale i to, že se před vstupem do bazénu osprchujete - pomohou například solární sprchy. I to je důležité, jelikož mnoho nečistot může být nalepených i na vašem těle. V neposlední řadě nezapomínejte také na nutnost spojenou s tím, že budete vždy používat ideálně jenom kvalitní vodu - nejlépe pitnou. I to se pozitivně projeví právě na tom, že voda vydrží mnohem déle kvalitní. Jak průzračná, tak i zdravotně nezávadná.

Oblíbené