Jak vybrat bazén?

Jak vybrat bazén?

Nebaví vás vodní radovánky na přírodních koupalištích, nebo na plovárnách? Bazén můžete mít i vlastní. Jak vybrat ten pravý, abyste nebyli zklamáni? Přinášíme vám několik tipů. Nejprve je třeba si určit, zda využijete bazén zapuštěný, nebo nadzemní. Pokud vám jde hlavně o jednoduchost, nízkou investici a snahu se koupat co možná nejdříve, je rozhodně správnou volbou možnost číslo dvě. Nadzemní bazény jsou na tuzemském trhu skutečným hitem, a pokud si ho pořídíte i vy sami, můžete si být jisti, že chybu určitě neuděláte.

Velikost a tvar

Pokud máte jasno v tom, jaký typ bazénu to bude, můžete se pustit do dalšího kroku. Ten je konkrétně spojený s tím, že budete vybírat jeho velikost a tvar. I zde se opět budeme držet u řešení, kterým jsou nadzemní bazény . Nejčastěji variantou je tvar kruhový, kde můžete vybírat hned z několika možností jednotlivých průměrů. Pokud vám jde o koupání ve dvou, plně postačí ty nejmenší. Pokud hledáte bazén pro rodinu, určitě jeho velikost nepodceňujte. Dále samozřejmě platí i to, že můžete vybírat také tvary oválné. I ty jsou v daném segmentu k dispozici. Na co nezapomínejte, to je fakt, že velikost by neměla odpovídat jenom vašim potřebám, ale i prostoru, kam ho chcete umístit.

Jak vybrat bazén?

Jaká konstrukce je ideální?

I zde je třeba zaměřit se na několik možností. Když začneme klasickou, můžeme zvolit variantu, která se skládá z obvodového kovového pláště, který je doplněný vnitřní plachtou. Stavba takového bazénu netrvá déle, než pár hodin a je spojena s celkovou kvalitou a odolností. Dále však můžete volit i samonosné bazény . Ty jsou výjimečné v tom, že stačí jenom jednoduše nafouknout samotný lem a dále do něho napustit vodu. Sám se vytvaruje a tak se můžete koupat třeba už za několik desítek minut. I toto řešení je třeba zvážit, pokud vám jde hlavně o jednoduchost.

Související

Oblíbené