Jak vybrat gril?

Příprava jídla na grilu je vždy lepší, než například na pánvi, nebo v troubě. I proto lidé grilování doslova milují. Jste na tom stejně? Potom se podívejme na rady, jak vybrat zahradní gril, abyste nebyli zklamáni. Nejprve je třeba podívat se na to, jaké konkrétní možnosti na našem trhu vůbec existují. Klasikou je gril na dřevěné uhlí. Druhou zajímavou možností jsou plynové grily, které nadchnou jednoduchostí použití. Třetí cestou jsou elektrické grily, které však příliš nedoporučujeme.


Co od grilu čekáte?Jak vybrat gril?

Důležité je vědět, co také od grilu očekáváte. Pokud ho chcete mít rychle připravený, pokud chcete přesně udržovat teplotu, nebo chcete grilovat zdravě, doporučujeme plynový gril. Pokud naopak chcete grilovat jenom občas, nezáleží vám na přesné teplotě a milujete chuť ohně, je dobrou volbou gril na dřevěné uhlí . Pokud něčím nadchne oproti předchozí možnosti, tak je to určitě jeho cena, jelikož toto řešení dnes patří mezi to nejlepší, které aktuálně na našem trhu je.


Jakou velikost a tvar?

Jaké tvary grilu jsou nejčastější? Je to určitě kruh, nebo obdélník. Vzhledem k praktičnosti rozhodně více doporučíme možnost číslo dvě, jelikož nám umožní mnohem snadněji rozložit grilované potraviny na rošt. Pokud jde o velikost grilu, je třeba si uvědomit, pro kolik lidí konkrétně grilujeme, stejně jako to, kolik jídla je připravováno. Je rozdíl, zda gril slouží dvěma, nebo početné rodině.

 

Jak vybrat gril?Myslete na praktičnost

Ta je také velmi důležitá a patří do ní několik faktorů. Třeba možnost připojení motorku a ugrilování kuřete. Stejně tak nezapomínejme ale ani na taková provedení, která mohou dobře posloužit i jako jednoduchá udírna. Dále mohou být grily spojené také s dostatkem úložných prostorů, díky čemuž máte jistotu toho, že budete mít vždy po ruce všechno, co jenom budete potřebovat. I to je důvod, proč je zohlednění praktičnosti při výběru také důležité.

Související

Oblíbené