Jak vybrat škrabadlo pro kočku?

Nechcete, aby vám kočka zničila celý byt? Tedy konkrétně vaše sedačky a gauče, nebo jiný nábytek? Potom jí pořiďte něco, bez čeho se dnes kočky neobejdou. Je to škrabadlo pro kočku. A jak vybrat to pravé? Poradíme vám. Nejprve je dobré zaměřit se určitě na jeho kvalitu. Mělo by být spojeno především se stabilitou, stejně jako by mělo být spojeno také s velkou odolností, jelikož kočka u něho bude trávit doslova každý den. Sice se to může promítnout na ceně, ale berte na vědomí, že kvalitní škrabadla pro kočku vám vydrží i mnoho déle, než různá nejlevnější řešení, která budete muset časem měnit.


Co vše by mělo být součástí?
Škrabadla pro kočky nejsou jenom místem, kde si mohou tito domácí mazlíčci jenom tak pohodlně škrábat. Jsou také místem, které se může stát v konkrétním vašem domě i bytě také jejím zázemím. V tomto směru doporučujeme hledět na to, co škrabadlo pro kočku obsahuje. Prioritou by určitě měl být domeček, kam si může kočka zalézt právě ve chvíli, kdy se cítí například ohrožená, nebo chce být sama a ukrytá. Stejně tak by na škrabadle neměla chybět ani otevřená plocha k odpočinku, kde může kočka ležet a přitom jednoduše pozorovat okolí. Stejně tak mohou být součástí různé žebříky a řada jiných prvků, které mohou dané kočce posloužit k zábavě.


Jakou velikost?
Zde je třeba zohlednit dvě věci. První je určitě to, kolik koček chováte. Pokud jednu, mohou vám plně postačit i menší provedení. Pokud máte koček více, je určitě třeba hledět na to, abyste koupili škrabadlo pro kočky větší a vyšší, aby zde každá měla dostatek prostoru. Samozřejmě při výběru je třeba zohlednit také to, jaký prostor máte ve vašem domě nebo ve vašem bytě k dispozici. Je dobré už před koupí vědět, kam škrabadlo umístíte a celý prostor si tak vyměříte. Jedině tak budete mít jistou, že nakoupíte správně.

Související

Oblíbené