Jak vybrat správnou židli pro zdravé sezení

Máte sedavé zaměstnání, ať už doma, nebo v kanceláři? V obou případech nezapomínejte na nutnost sedět na správné židli. Kromě pohodlnosti můžete eliminovat třeba i četné bolesti zad a krční páteře. Jak vybrat kancelářské židle, které vám budou dokonale sedět? Podívejte se.


Důležitá je vaše poloha
Prioritou u každé židle by mělo být to, že by měla mít nastavitelnou velikost. A to proto, abyste při sezení dosáhli optimální polohy. Ta souvisí s tím, že budete sedět rovně, nohy budou pokrčeny v pravém úhlu a budou se dotýkat chodidly země. V pravém úhlu by měly být ideálně i vaše ruce, přičemž předloktí by mělo ležet na pracovním stole. Pokud se vám takto povede výšku židle nastavit, je to správná volba.


Pozor i na opěradlo
To by mělo mít v první řadě dostatečnou bederní oporu, díky čemuž zajistíte, že vaše záda, konkrétně páteř bude dokonale podepřená. Dále je třeba, aby i opěradlo bylo polohovatelné, a bylo spojeno s možností nastavit jeho výšku. Taková kancelářská židle se poté umí přizpůsobit každé postavě. Pozitivem může být i opěrka na hlavu, ale ta není zase až takovou nezbytností. Vhod ale přijde.


Hledejte stabilitu
Židle by samozřejmě měla mít i odpovídající nosnost a měla by působit stabilně. Hitem jsou dnes židle kolečkové, které nadchnou i svou mobilitou. Dále nezapomínejme na to, že ideálním doplňkem kancelářských židlí jsou také područky. I ty by měly být nastavitelné. Pokud však pracujeme převážně u stolu a máme ruce opřené o něho, nejsou rozhodně tak velkou nezbytností.
Na závěr nezapomínejte na materiál. Měl by být pohodlný, měl by být odolný a v nejlepším případě by měl být také prodyšný. To oceníte hlavně při práci v letních dnech, kdy teploty stoupají třeba až k třicítce. Samozřejmostí mohou být různé kombinace materiálů, kdy z jiného je vyrobený prostor pro sezení a z jiného samotné opěradlo. Zde už záleží hlavně na tom, čemu dáváme přednost.

Související

Oblíbené