Je skákání na trampolíně pro děti zdravé?

Plánujete pořídit svým dětem trampolínu? Kromě toho, že je to pro ně perfektní zábavou nesmíte zapomínat ani na to, že se jedná také o činnost, která je velmi prospěšná dětskému zdraví. I to může být důvod, proč trampolíny koupit. A v čem jsou tak unikátní a v jakých oblastech vašemu potomkovi prospějí? Pojďme se společně podívat na možnosti.

Je skákání na trampolíně pro děti zdravé?

Výrazně posílí své tělo

Skákání neprobíhá samovolně, jelikož je třeba vždy dostatek energie k odrazu. A právě díky tomu může vaše dítě výrazně posílit. Jednoduše si protáhne a procvičí svaly, a přitom má jistotu, že se bude neustále jenom bavit. Ideální je tato aktivita i jako alternativa k běžnému pohybu. Toho by dítě mělo mít obecně dostatek, a tak pokud se mu nechce se jakkoliv více hýbat, může být právě trampolína možností, jak mu potřebný pohyb zajistit.

 

Zlepší svou koordinaci a rovnováhu

Ano, i k tomuto je trampolína vhodná. V našem obchodě naleznete různé velikosti, jako je například trampolína 366 cm. Na první pohled obyčejné skákání totiž může zajistit i to, že váš potomek výrazně zlepší svou koordinaci, stejně jako dokáže lépe udržovat rovnováhu. Je třeba říci, že na trampolíně je i několik vteřin ve vzduchu a tak má potřebu udržet

Je skákání na trampolíně pro děti zdravé?

tělo ve správné podobě. Tím jednoduše přispěje k tomu, že začne lépe koordinovat své pohyby, aby si danou polohu těla udržel. A to i v době dopadu, stejně jako v době odrazu. To se mu může následně hodit při běžných činnostech, pokud se dostane do úzkých a bude potřeba vyrovnávat své tělo.


Trampolína protáhne všechny svaly

Skákání na trampolínách je prospěšné i v tom, že dokáže velmi dobře protáhnout všechny svaly lidského těla. Díky tomu může dojít například k eliminaci případných bolestí jako takových. Dále nezapomínejme, že skákání je plynulým pohybem, což se pozitivně projevuje i na tom, že nejsou nijak výrazně zatěžovány klouby, než při jiných aktivitách. I to je ukázka pozitivního vlivu trampolíny právě na dětský organismus.

Související

Oblíbené