Je skákání na trampolíně pro děti zdravé?

Plánujete pořídit svým dětem trampolínu? Kromě toho, že je to pro ně perfektní zábavou nesmíte zapomínat ani na to, že se jedná také o činnost, která je velmi prospěšná dětskému zdraví. I to může být důvod, proč trampolíny koupit. A v čem jsou tak unikátní a v jakých oblastech vašemu potomkovi prospějí? Pojďme se společně podívat na možnosti.


Výrazně posílí své tělo

Skákání neprobíhá samovolně, jelikož je třeba vždy dostatek energie k odrazu. A právě díky tomu může vaše dítě výrazně posílit. Jednoduše si protáhne a procvičí svaly, a přitom má jistotu, že se bude neustále jenom bavit. Ideální je tato aktivita i jako alternativa k běžnému pohybu. Toho by dítě mělo mít obecně dostatek, a tak pokud se mu nechce se jakkoliv více hýbat, může být právě trampolína možností, jak mu potřebný pohyb zajistit.

 

Je skákání na trampolíně pro děti zdravé?

Zlepší svou koordinaci a rovnováhu

Ano, i k tomuto je trampolína vhodná. Na první pohled obyčejné skákání totiž může zajistit i to, že váš potomek výrazně zlepší svou koordinaci, stejně jako dokáže lépe udržovat rovnováhu. Je třeba říci, že na trampolíně je i několik vteřin ve vzduchu a tak má potřebu udržet tělo ve správné podobě. Tím jednoduše přispěje k tomu, že začne lépe koordinovat své pohyby, aby si danou polohu těla udržel. A to i v době dopadu, stejně jako v době odrazu. To se mu může následně hodit při běžných činnostech, pokud se dostane do úzkých a bude potřeba vyrovnávat své tělo.


Je skákání na trampolíně pro děti zdravé?Trampolína protáhne všechny svaly

Skákání na trampolínách je prospěšné i v tom, že dokáže velmi dobře protáhnout všechny svaly lidského těla. Díky tomu může dojít například k eliminaci případných bolestí jako takových. Dále nezapomínejme, že skákání je plynulým pohybem, což se pozitivně projevuje i na tom, že nejsou nijak výrazně zatěžovány klouby, než při jiných aktivitách. I to je ukázka pozitivního vlivu trampolíny právě na dětský organismus.

Související

Oblíbené