Jsou vaše děti v trampolíně v bezpečí?

Plánujete koupit trampolínu, ale obáváte se toho, že vaše děti nebudou při skákání v bezpečí? Tyto starosti můžete hodit za hlavu. Podívejte se s námi na několik tipů, podle kterých snadno poznáte, že kupujete trampolínu skutečně kvalitní, která vás v žádném ohledu nezklame. Prioritou by měla být kvalitní konstrukce. Základem je rozhodně pevný materiál. Dále se zaměřte na celkovou stabilitu trampolíny a na to, zda skutečně drží tak, jak má. Potom neopomíjejte také na to, že trampolína by měla mít určitou nosnost. Čím je větší, tím pro vás samozřejmě lépe, jelikož jedině tak máte jistotu toho, že se vašemu dítěti také nic nestane.

Bezpečné trampolínyZohledněte také bezpečnostní prvky

Každá trampolína by měla být vybavena také několika bezpečnostními prvky. Pokud má být váš potomek v bezpečí, není radno je podceňovat. Určitě je to ochranná síť, která brání tomu, aby dítě při skákání vypadlo mimo prostor samotné trampolíny. Vždy je důležité, aby byla dobře umístěné a pevně přidělaná. Stejně tak by měla být v oblasti svého průlezu také zavřená. Také nezapomínejte na to, že dalším ochranným prvkem je kryt jednotlivých pružin. I ten by měl být jak součástí trampolíny, tak by měl být zcela logicky právě a vždy na svém místě tak, aby nehrozilo to, že si dítě mezi pružiny strčí nohu. Dobré je myslet i na bezpečnostní prvky zamezující tomu, aby se kdokoliv dostal pod plochu trampolíny.
Nezapomeňte dítě poučit

To by měl být vždy první krok po tom, co je trampolína koupena. Takové poučení souvisí s tím, že řeknete dítěti, jak má skákat a na co má dávat pozor. Důležité je také zohlednit, kolik dětí bude naráz skákat a trampolínu nepřetěžovat. Co dodáme na závěr, to je ideálně i nutnost nepřetržitého dozoru. Pokud i tuto oblast dodržíte, budete mít stoprocentní jistoty spojení s tím, že pro vaše dítě bude trampolína zábavou, která bude rozhodně bezpečná. A to za všech okolností.

Související

Oblíbené