Na velikosti záleží! Jakou zvolit velikost zahradního grilu?

Milujete grilování? Pokud ano, správný gril vybíráte nejenom podle toho, zda půjde o variantu na dřevěné uhlí, nebo zda se bude jednat o variantu na plyn. Důležité je vybírat také podle velikosti. Podívejte se s námi na několik rad spojených s tím, aby právě váš gril byl vybrán skutečně správně.

Nejprve je třeba zaměřit se na velikost grilovací plochy. Důležité je zohlednit to, v kolika lidech obvykle grilujete. Čím více, tím by měly být grily větší. Samozřejmostí je možnost volit mezi kruhovým, stejně jako obdélníkovým tvarem, který je často praktičtější. Konkrétní volba je ale jenom na vás samotných a může vycházet třeba i z vašich preferencí, stejně jako z vašich zkušeností, na čem se vám lépe griluje a grilovalo.

 

Na velikosti záleží! Jakou zvolit velikost zahradního grilu?Myslete i na odkládací plochy

Velikost plochy pro grilování by tedy měla primárně odpovídat tomu, kolik toho plánujete grilovat. Dále však velikost posuzujte i podle odkládacích ploch, které jsou na grilu k dispozici. Ty vám zcela určitě usnadní samotnou přípravu. Primárně je dobré, pokud jsou odkládací plochy po stranách, ale i ve spodní části grilu. Sice bude na první pohled působit větší, ale rozhodně to není na škodu. Jak jsme již zmínili, budete mít vždy místo, kam budete odkládat naložené pokrmy, grilovací náčiní, nebo jakékoliv další pomůcky, které budete při přípravě potřebovat.

 

 

Myslete i na místo, kde bude gril státNa velikosti záleží! Jakou zvolit velikost zahradního grilu?

I podle toho volte jeho konkrétní velikost. Zde máme na mysli jak situaci, kdy budete grilovat a gril musí někde stát, tak i situaci, kdy ho nebudete potřebovat a bude tak umístěn například v rohu vaší terasy, nebo v zahradním domku. V obou případech zohledněte, aby se na požadované místo bez jakýchkoliv problémů vešel. Roli by měly hrát nejenom jeho standardní rozměry, ale určitě také jeho konkrétní výška. Jedině tak máte jistotu, že gril s ohledem na jeho velikost vybíráte skutečně správně - tedy nejlépe. Jak se dá.

Oblíbené