Nadzemní nebo podzemní bazén?

Vybíráte bazén? Pokud ano, je na výběr ze dvou konkrétních typů. Je to podzemní bazén, nebo nadzemní bazén. Jaký vybrat konkrétně, abyste byli skutečně spokojeni? My vám přinášíme několik konkrétních porovnání, která jsou ideální možností, jak vybrat správně.


Cena bazénu
Zde rozhodně dominuje nadzemní bazén. Ty nejlevnější možnosti na našem trhu lze hravě koupit za ceny, které se pohybují na hranici několika tisíců korun. Díky tomu je takový bazén dostupný doslova pro kohokoliv. Pokud se podíváme na zapuštěné bazény, zde už musíme říci, že jejich ceny jsou někde zcela jinde. Konkrétně potom na hranici, které se pohybuje v řádech několika desetitisíců korun českých.


Stavba bazénu
I to je důležitá otázka související s výběrem. Logicky platí, že lidé dnes chtějí, aby byla samotná stavba co možná nejjednodušší. Pokud je tomu skutečně tak, jasně dominuje nadzemní bazén. Ten může být postavený třeba už za jedno jediné odpoledne. Zvláště dominují takové varianty, které stačí jednoduše nafouknout a poté do nich napustit vodu. Rázem bazén stojí. Naopak u podzemních bazénů se rozhodně neobejdeme bez nutnosti stavebních úprav na naší zahradě.


Vzhled bazénu
V tomto ohledu jasně dominují bazény do země. Proč? Jelikož mohou velmi dobře splývat s celkovým terénem naší zahrady a celé její okolí nijak nehyzdí tím, že by jakkoliv vyčnívaly. Pokud vám jde o přirozenost, je tato volba jasná. Problémem navíc není realizovat v podstatě i jakýkoliv tvar daného bazénu.


Životnost bazénu
I zde zcela jasně dominuje řešení, které je nazýváno jako zapuštěná. Zvláště, pokud je bazén vyrobený z kvalitního plastu může vydržet hravě i několik desítek let. Nadzemní bazény přitom vydrží maximálně jenom pár jednotlivých roků. Je to dáno hlavně jejich jednoduchou konstrukcí, která obvykle zahrnuje levnější materiály, což se projevuje na jejich ceně.

Související

Oblíbené