Naučte své děti řádit na trampolíně bezpečně

Pořizujete trampolínu a máte obavy z celkové bezpečnosti? Není třeba se bát, jelikož dnes i skákání na trampolíně může být činností, která bude bezpečná. Důležité jen nejenom koupit trampolíny kvalitní, s dostatkem bezpečnostních prvků. Zapomínat byste neměli ani na to, že je správné své děti poučit o tom, jak by se při skákání měly chovat. Potom zaručeně nic nehrozí.

Naučte své děti řádit na trampolíně bezpečněNaučte je skákat
Nejprve je třeba, aby se naučili skákat. Nejdříve málo, potom více. Prioritou je především to, aby dokázaly své tělo udržet ve správné poloze. Tedy aby dopadaly ideálně na nohy a doprostřed celé plochy trampolíny. Pokud dojde k tomu, že své pohyby nebudou schopni koordinovat, ať raději skákat přestanou, jelikož to pro ně bude bezpečnější.


Pozor na ostatní děti
Když koupíte trampolínu větších rozměrů, je jasné, že do ní může více dětí najednou. Zde samozřejmě poučte svého potomka o tom, že by měl brát ohled na ostatní, zvláště potom na menší děti. Případné riziko zranění je totiž poměrně vysoké, nehledě na to, že může být i poměrně bolestivé. V tomto případě je určitě třeba myslet právě na to, aby se ani vaše dítě, ani jiné nezranilo.


Naučte své děti řádit na trampolíně bezpečněPoučte ho o bezpečnostních prvcích
Jedním z takových je třeba i boční ochranná síť. Pokud se vaše dítě rozhodne skákat, je třeba, aby za sebou vždy dobře zavřelo daný prostor, kudy do trampolíny leze. Jedině tak zabezpečí, že v případě pádu nevypadne ven. Stejně tak je třeba myslet na to, aby si dítě pohlídalo, že je kryt pružin vždy na svém místě. I to je při skákání důležité.


Nemělo by se přeceňovat
Pokud se bojí, nebo má obavy, nemělo by se přeceňovat. Skákat by mělo vždy tak, aby mělo vše pod naprostou kontrolou. Jedině to je správná cesta spojená s tím, jak si skákání užít jako zábavu a jak eliminovat všechny možné problémy, které obvykle vzniknou jenom neopatrností a nedostatečnou starostí.

Související

Oblíbené