Párty stan: Klasická nebo nůžková konstrukce?

Vybíráte párty stan? Pokud ano, jistě se rozhodujete mezi tím, zda zvolit klasické provedení, nebo nůžkovou konstrukci. Podívejte se na naše porovnání, které vám rozhodně pomůže vybrat řešení, které nezklame.


Cena
Pokud vám jde především o finance, rozhodně musíme říci, že správnou volbou je řešení klasické. To bývá oproti nůžkovým stanům výrazně levnější. Je to dáno celkovou jednoduchostí, jelikož samotné provedení je složeno z několika konkrétních tyčí, které jsou vzájemně spojeny a vytváří tak kostru párty stanu. U nůžkové konstrukce je jednotlivých prvků o mnoho více.


Jednoduchost montáže
Zde naopak dominuje nůžkový párty stan. Není se čemu divit, jelikož se jedná o řešení, jehož základní konstrukce může být postavena do několika desítek vteřin. Vše je dodáváno jako jeden kus, který stačí jenom roztáhnout do stran a vysunout do výšky. Na konstrukci se přidá plachta a je hotovo. Na rozdíl od této jednoduché cesty vyžadují klasické párty stany to, že musí být jejich jednotlivé prvky ručně spojovány, což samozřejmě domu celkové montáže výrazně prodlouží.


Skladnost
Zde se dá říci, že více dominuje klasický párty stan. A to z toho důvodu, že skládáme jenom onu obvodovou konstrukci. Je nejenom lehčí, ale rozhodně zabere také mnohem méně místa. Na druhou stranu ani nůžkový párty stan není po sbalení nijak výrazně velký. Proto se dá říci, že si dané možnosti mohou být celkem rovnocenné a s jejich uložením nebývají problémy.


Možné velikosti
Zde je jedno, jakou cestou se vydáme, jak klasika, tak i nůžkové provedení může začínat na velikosti 3x3 metry a pokračovat k takovým kouskům, které nabídnou i několik desítek metrů čtverečných. A to samozřejmě s jistotou, že je stále zachována jistota stability, stejně jako jistota bezproblémového postavení svépomocí. S tím souvisí i kvalita materiálu, která je u obou jednotlivých typů na poměrně vysoké úrovni.

Související

Oblíbené