Proč by každá kočka měla mít škrabadlo?

Škrabadla pro kočky jsou dnes poměrně známým a rozhodně také velmi oblíbeným sortimentem. Pokud s tím souhlasíte, podívejte se spolu s námi na to, proč by měla mít škrabadlo každý kočka. Tedy proč by mělo být součástí každého interiéru, bez ohledu na to, zda kočku chováte v době, nebo v bytě.


Kočka získá svůj prostor
Prvním důvodem je to, že kočka tak získá svůj vlastní prostor. Tedy takzvané svoje teritorium a své útočiště. Bude tak vědět, kde konkrétně je její místo. Součástí moderních škrabadel jsou například i prostory pro odpočinek, stejně jako místa, kde se kočka může schovat a mít tak pocity bezpečí. I to je na škrabadlech důležití. Kočka tak získá své zázemí.


Nebude se nudit
I kočky potřebují nějaké zpestření svého života. A právě škrabadla jim ho mohou poskytnout. V první řadě proto, že zde najdou mnoho možností zábavy. Nemusí jenom skákat a přelézat z místa na místo. Mohou si zde hrát s různými hračkami, stejně jako mají možnost v rámci dané pomůcky také jednoduše škrábat do konkrétních částí, Ty jsou navrženy tak, aby samozřejmě dostatečně odolaly tomu, když škrábání probíhá třeba každý den.


Ochráníte vybavení vašeho bytu
Pokud má kočka kde škrábat, nebo kde odpočívat, máte jistotu, že ji mnohem méně zajímají klasická místa ve vašem bytě. A to znamená, že můžete celkem dobře ochránit svůj majetek. Nemáte tak poškozený gauč ani křesla, stejně jako nemusíte mít poškrábaná váš nábytek v interiéru. To vše je důvodem toho, proč si škrabadla pro kočky pořídit.


Jsou levná
Posledním důvodem, proč by každá kočka měla mít škrabadlo je také to, že se jedná o sortiment, který je velmi levný. Může si ho pořídit i méně movitý majitel kočky, s jistotou, že koupí správnou věc. Nízká cena je samozřejmě spojen a spíše s menšími typy, které jsou určené pro jednu kočku. Na trhu však existují řešení, která jsou určená i pro více koček.

Oblíbené