Sjeďte si Berounku na nafukovacím člunu

I když nejste zkušeným vodákem, nemusí to znamenat, že na vodu nemůžete vyrazit. Pokud vás tato možnost láká, rozhodně je třeba nejprve zvolit si správnou řeku. Jakou doporučujeme my? Je to Berounka. Důvod toho je poměrně jasný, a to takový, že Berounka je dnes řekou, která je vhodná i pro úplné začátečníky. Samozřejmě je ideální nesjíždět ji celou, ale zvolit si jenom takové úseky, na které budeme bez problémů stačit. S tím je logicky spojeno také to, že daný úsek by měl nabídnout spíše menší proud a měl by být spojený s dostatkem vody. Potom už nám nic nebrání vyrazit.


Na čem řeku sjíždět?

Sjeďte si Berounku na nafukovacím člunu

Možností je celá řada. Někdo zvolí kanoe, jiný zvolí kajak a další je věrný raftu. My doporučujeme ještě jednu zajímavou možnost. A to takovou, kterou jsou nafukovací čluny. Proč právě je? Jelikož na řeky pro začátečníky se velmi dobře hodí, potěší svou kapacitou i stabilitou a rozhodně nezklame ani jejich celková odolnost. Navíc nafukovací člun si dnes není nutné půjčovat, jelikož je možné si ho také poměrně levně koupit. I to je jeden z hlavních důvodů, proč se vydat právě tímto konkrétním směrem. Rozhodně se nejedná o nic neobvyklého a je hodně lidí, kteří právě nafukovací člun pro sjíždění řek využívají. Nehledě na to, že ho používají třeba také rybáři.


Nejenom klasická pádla

Co budete ke sjíždění potřebovat? Kromě pádel a samozřejmě i záchranných vest to nemusí být nic jiného. Na druhou stranu dodejme, že nafukovací člun může být poháněn nejenom lidskou silou, ale jsou hitem také elektromotory, které jsou obdobami toho spalovacího. I ty se hodí mít s sebou. Hlavně v budoucnu, jelikož aktuálně se celkem živě hovoří o postavení menší přehrady, kterou budete moci pomocí motorového pohonu celkem jednoduše přejet. Hodit se vám ale může i na jiných přehradách, nebo na delších stojatých tocích.

Související

Oblíbené