Vše o filtracích do bazénu

Kupujete bazén? Pokud ano, neobejdete se také bez kvalitní filtrace. Podívejte se společně s námi o tom, co vše jste o nich chtěli kdy vědět. Nejprve začneme tím, že bazénové filtrace mohou být součástí samotných bazénů, stejně jako je možné je dokoupit i zvlášť. Před každou koupí si to doporučujeme ověřit, jelikož právě bazénová filtrace je dnes prvek, bez kterého se žádný bazén neobejde.


Jak bazénová filtrace funguje?
Její úkol je v podstatě prostý. Primárně totiž dělá to, že se snaží přečerpávat vodu v bazénu přes konkrétní filtr nebo filtry, díky čemuž jsou z vody odstraňovány pevný, i miniaturní nečistoty. Díky tomu bazénová filtrace velmi výrazným způsobem přispívá k celkové čistotě vody právě ve vašem bazénu. Skládá se obvykle jak z účinného filtru, tak i z čerpadla, jehož úkol je samozřejmě ten, že nasává vodu právě skrz danou filtrační část a potom ji opět vypouští, již čistou do bazénu.


Jaké existují typy?
Dnes se na trhu můžeme setkat se dvěma konkrétními variantami. Tou první je kartušová filtrace. Jedná se o řešení, které zde bylo i v minulosti a jeho pozitivem je hlavně snadná péče a nízká cena. Druhým typem je písková filtrace. Ta je dražší, je s ní spojena o něco složitější údržba, ale na druhou stranu musíme říci, že se jedná o řešení, které je mnohem efektivnější a tedy i kvalitnější.


Péče o filtraci
Je třeba, aby filtrace do bazénu byla vždy čistá, jelikož jedině tak dokáže podat skutečně optimální výkon. Pokud jde o péči o ni, je možné ji nejenom čistit, ale je v pravidelných intervalech třeba vyměnit jak kartušovou jednotku, tak i speciální písek. Zde obvykle mluvíme v intervalech v řádech let, a to samozřejmě s ohledem na to, jak velký máme bazén, kolik vody je filtrováno a jak často je filtrační zařízení vlastně zapínáno, nebo kolik nečistot ze samotné vody zachytí.

Oblíbené