Čistá a osvěžující voda v bazénu je nejlepší odměnou v horkých dnech

Krásné letní dny, kdy je horko, je nejlepší prožít u bazénu a užívat si relax. Přijdete z práce a první, co uděláte je, že se půjdete osvěžit nebo si zaplavat. No není to skvělé? Ale k tomu, abyste si mohli pohodu vychutnat naplno, potřebujete mít zvládnutou údržbu bazénu. Zelené řasy nejen že nevypadají dobře, ale zároveň vám kazí prožitek a mohou být i zdraví škodlivé.

Jak udržovat bazén v čistotě?

Mít bazén na zahradě – to pro mnohé zní jako sen a pak se nestačí divit, že to není bezúdržbová záležitost. Zaplavat si nebo se alespoň osvěžit na zahradě sen skutečně je, ale musíte vědět, jak ho udržet ve stavu, abyste z něj mohli mít radost. Zajistit bazény jako z plaveckého stadionu a křišťálově čistou vodu není žádný problém, ale musíte na stav našeho bazénu dbát. Určitě se neobejdete bez:

  • Filtrace
  • Bazénové chemie

 

Filtrace do bazénu

Stabilní písková filtrace, která musí mít dostatečný výkon a musí odpovídat rozměrům vašeho bazénu, je něco, bez čeho se určitě neobejdete, pokud chcete, aby byl stav vody vhodný pro koupání. Správně zvolené bazénové filtrace by měly být schopné přefiltrovat celý objem vody během dne dvakrát. Pomoci můžete v případě potřeby i vysavačem, který čistí dno a stěny, vydrhne je od nečistot a odstraní usazeniny.

Chemie do vody

Po filtraci existuje ještě jedna věc, bez které čistého bazénu nedocílíte. Bazénová chemie je nezbytným pomocníkem, jenž zabraňuje vodě, aby se kazila. Vždy dbejte na její zdravotní i hygienické certifikáty a atesty. Nejčastěji používaným přípravkem je klasický chlorový a další podobné typy, které zahubí všechny řasy, vydesinfikují prostředí a především upraví hladinu pH a zabrání tak i dalšímu rozmnožování nečistot a jiným častým problémům. Chemie má obvykle rychlý nástup a výsledky jsou vidět po chvíli čekání.

 

 

Oblíbené