Dotáhněte svou zahradní svatbu k dokonalosti

Měkká tráva, ptačí cvrlikání a voňavý vzduch, ve kterém se vznáší ono kouzelné slůvko: „ANO", se mohou zdát odrazem perfektní venkovní svatby. K velice oblíbeným místům, kde dva lidé zpečetí svou budoucnost, patří zahrada. Jakmile si však přípravy vezmete na svá bedra vy a ne svatební agentura, čeká vás spousta plánování, zařizování... a možná i stresu.

Dotáhněte svou zahradní svatbu k dokonalostiCo všechno byste tedy při zahradní svatbě neměli opomenout, aby proběhla hladce a přesně podle vašich představ?

Nejprve se ale pojďme podívat, jaké výhody a nevýhody s sebou zahradní svatba nese.

Výhody zahradní svatby:

  • Čerstvý vzduch
  • Uvolněnější rodinná atmosféra
  • Nulový pronájem
  • Možnost kreativnější a originálnější výzdoby
  • Venku vznikají nejkrásnější svatební fotografie

 

Nevýhody:

  • Nevyzpytatelnost počasí (to lze vyřešit například altánem či stanem)
  • Hosté trpící pylovou alergií

 

Větší svatba se neobejde bez svatební koordinátorky

Domácí svatba se sice zdá jako téměř bezstarostná záležitost, všechno se přeci odehraje u vás doma. Ano, odpadávají vám tím dost možná otazníky v podobě pronájmu prostorů, a stejně tak i starosti s logistikou, nicméně ani svatba na domácí půdě se neobejde zcela bez překážek.

Proto doporučujeme najmout si svatební koordinátorku, ta vám s přípravami pomůže, vyřeší za vás všechny méně příjemné záležitosti, zatímco vy si užijete výběr svatebních šatů a výrobu originálních dekorací.

Svatební asistentka za vás také vymyslí záložní plán do posledního puntíku, pro případ, že by vám nepřálo počasí. Pro vaše hosty zajistí dostatek místa ve stanech či altánech, čímž se zaručeně vyhnete nekontrolované panice při nenadálé průtrži mračen.

 

Osvětlení

Při přípravách myslete také na osvětlení, až se totiž večer setmí, určitě si nechcete na své hosty svítit baterkou. Příjemnou a útulnou atmosféru dotvoří například všelijaká řetězová světýlka a lucerny, které můžete po zahradě rozmístit. Dostatečné osvětlení zajistěte také v hlavních obývacích prostorách, především nad jídelními stoly a tanečním parketem, případně i ve stanech či altánech. Při větším osvětlení se také neobejdete bez generátoru.

Závěsné osvětlení vypadá romanticky a trendy, jestliže se ale rozhodnete jej rozprostřít i nad stoly určené k hostině, ujistěte se nejdřív, že jej máte kam zavěsit.

 

Vyhrajte si s výzdobou

A nyní přichází ta nejzábavnější část, kdy konečně vypustíte svého kreativního ducha - výzdoba. A věřte nám, že venku si s dekorem můžete opravdu vyhrát. Využijte přírodní materiály a všechno, co příroda nabízí, s tím totiž nikdy nešlápnete vedle, a navíc tím ušetříte.

 

Inspiraci hledejte v přírodě

Do své výzdoby zakomponujte dřevo, květiny, přírodní lana a provazy, s tím, že zužitkujete například dřevěné přepravky nebo palety. Parádně vypadají i pokrmy nebo cukrovinky servírované z plátů dřeva. Obzvlášť pak velmi oblíbené nahé dorty se na dřevěném podnose skvěle vyjímají.

Prozkoumejte rovněž půdu nebo kůlnu, možná vás překvapí, jaké poklady skrývá. Objevili jste v ní staré kolo nebo zatoulaný sud? Pak objevené vzácnosti oprašte, ozdobte je třeba květinami a vdechněte jim opět život. Alespoň na chvíli.

 

Dotáhněte svou zahradní svatbu k dokonalostiVenkovní catering. Co když vás překvapí déšť?

Svatební hostina pod širým nebem má sice jedinečné kouzlo, avšak jeden malý háček - počasí. I to nejpohádkovější svatební hodování na čerstvém vzduchu se může důsledkem deště rázem proměnit v noční můru. I když tedy předpověď hlásí slunečno, vždycky mějte v záloze plán B.

 

Plán B vás možná zachrání

Pokud se spustí déšť, svatební stoly jednoduše přesunete do párty stanů. A protože každé přesouvání a stěhování komponentů vám svatbu mírně naruší, veškeré cateringové vybavení skladujte po celou dobu raději pod přístřeškem, třeba právě ve stanu. Pořádáte-li velkou svatbu, zvažte také přítomnost svatební koordinátorky ve svatební den, to abyste se při přesunu vyhnuli jakémukoliv chaosu.

 

Pivo, limo... jak je servírovat?

A co by to bylo za českou svatbu bez piva. Pivo lze samozřejmě podávat v plechovkách či rozlévané, nicméně pro větší svatby se vyplatí obstarat si výčep, případně celé pivní sety. Pivní sety totiž patří mezi nejjednodušší a nejskladnější způsoby, jak usadit opravdu velké množství hostů.

Co se týče nealko nápojů, přísun vody máte doma v podstatě neomezený. Servírování nealko nápojů hezky ozvláštní třeba domácí limonády podávané z menších výčepů.

 

Vyzbrojte se i na případné horko

Kromě deště vás může zaskočit i abnormální horko. Aby hosté, zejména pak ti starší, nezkolabovali, poskytněte jim paraplíčka, slunečníky, nebo jim rovnou dopřejte úkryt před sluncem. V tomto ohledu opět najdou své využití párty stany či nůžkové stany.

 

Kam uložit své hosty ke spánku, když si hlídáte rozpočet? Do stanu!

Pakliže se nepyšníte honosnou rezidencí, kam byste všechny svatebčany mohli na noc uložit, budete muset vyřešit, kam s nimi. Zejména pak, pokud za vámi jeli přes půl republiky. A platit hostům nocování v hotelu? To se vám pěkně prodraží.

Při uvolněnější outdoorové svatbě, kde se nehraje na luxus, se s tímto oříškem vypořádáte jednoduše, a to tím, že na zahradě rozložíte klasické stany. Stan splní svou funkci jednak v noci a jednak během dne, kdy jej můžete využít jako odpočívací zónu. Uvítají ho ale i děti, které tímto rádi zmizí z očí dospělých.

Stany se nebojte patřičně ozdobit světýlky, matrací nebo třeba lapačemi snů. Uberete jim na fádnosti a sportovním vzhledu a dodáte jim útulný kabátek. K velmi žádaným patří například naše stany Coleman.

Inspirujte se našimi tipy a uvidíte, že se z klasické zahradní svatby stane nezapomenutelná událost, kterou vaši hosté doposud nezažili.

Související

Oblíbené