Dopřejte dětem pohyb bezpečně a kdekoliv

Děti pro správný vývoj potřebují pohyb a zábavu, navíc je hry velice baví a rodiče s bezpečným vybavením ocení, že je mohou na chvíli spustit z očí a věnovat se jiné vlastní činnosti. Aby tento ideální stav mohl nastat ke spokojenosti všech stran kdykoliv, je velice praktické mít pro děti zábavu přímo doma nebo ještě lépe na zahradě, kde je plno čerstvého vzduchu, na kterém mohou běhat.

Pohyb dětem prospívá a baví je

V dnešní době děti čím dál více času tráví u počítače. Sezení nad obrazovkou může mít negativní vliv nejen na jejich fyzický, ale i psychický vývoj. Proto je potřeba děti motivovat k aktivnímu pohybu. A jak je známo, u malých ratolestí je nejlepším hnacím motorem zábava. Vedle kroužků a vlastních vymýšlených aktivit pak existuje i chytré vybavení na zahradu, které je bezpečné a drobotina si na něm užijí mnoho legrace. Téměř všechny děti milují například:

  • Prolézačky
  • Klouzačky
  • Trampolíny
  • Houpačky

Každá z těchto jednotlivých věcí zabaví děti trošku jiným způsobem a každá jim pomůže s rozvojem jejich fyzických schopností v jiné rovině. Zatímco na prolézačce si kromě síly cvičí i pozornost, aby se udržely ve vzduchu, měkké trampolíny jim přinesou zábavu, které si mohou bezpečně užívat naplno. Pokud máte více ratolestí, určitě ocení například houpačku, na níž si mohou hrát společně.

S ohledem na bezpečnost

Pokud necháte děti bez dozoru si hrát na zahradě, měli byste mít jistotu, že je jejich hřiště bezpečné. Například u ručně vyráběných prolézaček se může stát, že nebude materiál dostatečně kvalitní nebo bude prolézačka špatně zkonstruovaná. I u bezpečných a pro děti speciálně určených hraček však dbejte na důležité zásady a dávejte například pozor, aby vedle skákací trampolíny 366 cm nebyly nebezpečné tyče nebo pod houpačkou tvrdé kameny, o které by mohly při seskoku vaše ratolesti poranit.

Oblíbené