Holdujete spaní pod širákem? Zůstaňte v teple

Milujete kempování? Pokud ano, nemusíte vždy vyrážet jenom s karavanem, nebo se stanem. To pravé dobrodružství můžete zažít hlavně ve chvíli, kdy se rozhodnete spát takzvaně pod škrkáme. Tedy bez přístřešku, jenom pod noční oblohou. Kromě karimatky, která se vám může hodit, budete potřebovat především spacák. Jak vybrat ten pravý? V první řadě je důležitá jeho velikost. Ta by měla odpovídat velikosti vaší postavy. Je zkrátka nutné, abyste se do něho bez problémů vešli a abyste se v něm cítili maximálně pohodlně.


Holdujete spaní pod širákem? Zůstaňte v tepleZaměřte se i na jeho vlastnosti

Jsou různé druhy spacáků, které jsou určené do různých podmínek. Pokud se podíváme konkrétněji, je třeba říci, že ideální volbou je vybírat s ohledem na to, kde budete přespávat a jaká zde bude teplota. V běžné letní dny plně postačí spacáky pro rekreační využití, které vás pohodlně zahřejí. Pokud se chystáte do extrémnějších podmínek, je třeba hledat vyšší kvalitu. Většinou má každý ze spacáků na trhu určené rozmezí, do jakých teplot je vhodný. Takový spací pytel následně vyberte právě podle toho, do jakého prostředí se chystáte. Ty nejlepší spacáky dnes umí bez jakýchkoliv problémů zahřát třeba i při spaní v přírodě, kde jsou teploty pod bodem mrazu.


Na co dále hledět?

Kromě vlastností, jaký spací pytel má, je třeba zohlednit i několik dalších věcí. Je to primárně třeba i jednoduchost jeho balení, nebo i to, jak velký po zabalení konkrétně je. Čím menší, tím logicky lépe. Roli by měla hrát mimo jiné také hmotnost. Zvláště, pokud putujete přírodou pěšky, může být každý kilogram navíc výrazně znát. Je proto ideální, aby spacák byl vždy co nejlehčí. Samozřejmě opět platí, že jiné vlastnosti mají spacáky určené pro běžné rekreační využití a zcela jiné takové, které jsou určené třeba i profesionálům, kteří se vydávají do náročných podmínek. To se poté projevuje také na jejich ceně.

Související

Oblíbené