Hračky ze dřeva, klasika našich babiček i dnešních dětí

Mnohým lidem se může zdát, že současný sortiment hraček je spojený primárně s materiálem, kterým je plast. Rozhodně tomu tak není, jelikož do popředí se dostává i ten, který byl klasikou v minulosti. V době našich babiček. A tím je dřevo. A jsou to právě dřevěné hračky, které se dostávají na výsluní.

 

Úcta k tradici a řemesluHračky ze dřeva, klasika našich babiček i dnešních dětí

Právě hračky ze dřeva mnozí označují jako tradiční. Je to dáno tím, že v minulosti jiné nebyly, stejně jako je to dáno tím, že mnohé jsou plně použitelné, díky své kvalitě a jedinečnosti, i v dnešní době. Také nelze zapomínat na úctu k řemeslu. Ne všechny jsou vyráběné jenom strojově, jelikož stále tu je řada těch, které jsou vyráběné ručně. To jenom potvrzuje, že úcta k řemeslu je stále výše.


Jedinečný vzhled

Hlavním kladem dřeva je rozhodně i jeho vzhled. V první řadě mluvíme o tom, že se jedná o materiál přírodní. Už to mu dává několik pozitivních hodnocení. Také nelze zapomínat na to, že díky letokruhům, stejně jako ruční výrobě, lze mluvit i o tom, že každý kus je originálem.

I proto se mohou dřevěné hračky jevit jako skvělá dekorace na skříňky a police do dětského pokoje. Zvláště proto, že nemluvíme jenom o klasice v podobě kostek, ale třeba o autech a jiných dopravních prostředcích, o různých stavbách, stejně jako o ze dřeva vyřezaných postavách, nebo zvířatech.

Hračky ze dřeva, klasika našich babiček i dnešních dětí

 

lavníHlavním

Kvalita nezklame nikoho

Nelze zapomínat také na to, že dřevu do karet hraje ještě jedna vlastnost. A tou je kvalita. Když jsou dřevěné hračky správně opracované, jsou velmi příjemné do ruky. Také nelze opomíjet ani jeho celkovou zdravotní nezávadnost. Vše doplňuje výčet dalších kladů, mezi které se řadí třeba celková kvalita dřeva. Je velmi odolné a má dobrou životnost. To potvrzuje i fakt, že s hračkami vašich babiček si můžete bez problémů hrát třeba ještě nyní. A s novými hračkami vašich dětí si mohou v budoucnu hrát třeba i vaše vnoučata.

Související

Oblíbené