Jak nejlépe využít potenciál solární sprchy?

 Pokud váháte, kterou solární sprchu vybrat na vaši zahradu, přicházíme s radami, které vám pomohou se rozhodnout.

V nabídce naleznete mnoho druhů a variant, které se liší jak kapacitou, tak materiálovým provedením. Kapacita solární sprchy je prvním důležitým parametrem při výběru. Pokud zvolíte příliš velkou kapacitu solární sprchy, nemusí se voda ve sprše dostatečně prohřát v kombinaci se špatným výběrem místa. Vy se tak budete muset spokojit s vlažnou vodou a proč dělat něco napůl?

Kam umístit solární sprchu? To je to, oč tu běží. Nejdůležitějším faktorem pro teplou vodu ve vaší solární sprše je místo, kde bude sprcha stát. Je zapotřebí, aby měla dostatečný přísun slunečních paprsků, po co možná nejdelší dobu, a především aby tyto paprsky svítily co možná největší možnou silou. Vybírejte tedy místo, kde paprskům nebrání stromy, keře nebo budovy. Ve stínu se voda ve sprše jen těžko ohřeje.

 

  Solární sprcha je stavěná na připojení ke klasické zahradní hadici s klasickým tlakem ve vodovodním řádu. Rozhodně nedoporučujeme zkoušet, jaký tlak solární sprcha vydrží. Může dojít k vnitřnímu poškození solární sprchy a vy tak nenávratně přijdete o ekologický a ekonomický zdroj teplé vody na vaší zahradě.

Při provozu solární sprchy je nutné dodržovat základní pravidla. Teplota vody v solární sprše může leckdy dosahovat i 60 °C, což je teplota, která může poškodit vaší kůži. Z tohoto důvodu doporučujeme vždy začínat s regulací vody od studené k horké a postupně navolit tu správnou teplotu vody.

Při zazimování solární sprchy je nutné nejprve celou solární sprchu vypustit. Otevřeme výpustní ventil a počkáme, až všechna voda vyteče. Voda ve sprše se samozřejmě usazuje na povrchu vnitřní části sprchy, z tohoto důvodu je zapotřebí sprchu dát do prostředí, kde bude teplota vzduchu neklesne pod bod mrazu, voda nebude kondenzovat, nezmrzne a vnitřní nádoba na teplou vodu nepopraská. Na jaře tak opět namontujete solární sprchu na vaši zahradu a můžete si užívat ekologický zdroj teplé vody po celé léto.

A proč vlastně solární sprchu koupit? Je to jednoduché. Solární sprcha je skvělým doplňkem na vaši zahradu, pokud se po koupání v bazénu chcete opláchnout a omýt ze sebe zbytky chloru či slané vody z vašeho bazénu. Je také skvělou volbou pro všechny nadšené kutily, kteří potřebují čas od času si opláchnout ruce po náročné práci na zahradě či zahrádce. Sami se přesvědčte z naší videorecenze.

Oblíbené