Nestárnoucí evergreen malých princezen - panenky!

Těžko hledat oblíbenější hračku pro všechny malé slečny, než je právě panenka. A rozhodně to není něco, co je spjato s dětmi v rámci několika posledních desetiletí. Už archeologické artefakty ukazují, že různé vyřezaná panenky měly děti v pravěku. A od té doby byly samozřejmou součástí malých slečen, na což odkazují i další historické záznamy, nebo různé sbírky, obrazy, a v pozdější době i fotografie. Je tedy celkem jasné, že bez vhodné panenky se neobejde ani vaše malá slečna.

 

Proč panenka? NapodobováníNestárnoucí evergreen malých princezen - panenky!

Malé děti velmi často napodobují své rodiče. U chlapců je to snaha o různé napodobování spojené s dílnou, zatímco u malých princezen je jasným tématem mateřství. S panenkou tak napodobují své maminky, a to nejenom v tom směru, že se o panenku starají, přebalují ji, nebo ji vozí v kočárku. Jsou i druhy panenek, které lze převlékat do různých šatů, zapojit fantazii a brát ji nejenom jako své odrostlejší děťátko, ale také jako skvělou kamarádku – viz tolik populární čajové dýchánky s panenkami. Zkrátka a jednoduše, panenka umí nahradit i nejlepší kamarádku, pokud zrovna nemůže být spolu s vaší malou slečnou.

 

Nestárnoucí evergreen malých princezen - panenky!Panenek jsou různé druhy

Jak s ohledem na historickou oblibu, tak s ohledem na aktuální velkou popularitu musíme říci, že v oblasti těchto hraček, jsou dnes na trhu skutečně různorodé druhy. Když se podíváme na výčet konkrétních možností, tak můžete pořídit panenku hadrovou, panenku, která je jasnou imitací miminek, či panenky, které vypadají jako skutečné princezny, čemuž odpovídá i množství šatů, které lze dokoupit.

 

 

Umí toho mnoho

Nejsou to jenom různá provedení. Panenky kdes mohou být skutečně jako reálná miminka, i reálné kamarádky. Už dávno to není jenom mrkání. Panenky se umí hýbat, je možné je krmit, dávat je na nočník, stejně jako umí také mluvit. Funkcí, které jsou s nimi spojeny, je opravdu nespočet.

Související

Oblíbené