S větrem o závod na odrážedle

To, že děti ještě neumí jezdit na kole, a že na to jsou ještě malé, to neznamená, že by snad musely chodit pěšky. To rozhodně ne. Využívat totiž mohou jiného dopravního prostředku, který je s ohledem na věk a schopnosti dítěte podstatně lepší. Je to takzvané odrážedlo. Nejenom, že si děti mohou připadat, jako že jedou skutečně na kole. Těžit z toho můžete i vy, tedy rodiče.

 

S větrem o závod na odrážedleRychlejší pohyb kdekoliv

Pohyb s dítětem na odrážedle bude vždy podstatně rychlejší, než když půjdete s dítětem pěšky. Díky tomu toho můžete stihnout mnohem více, stejně jako budete mít jistotu, že na smluvené místo dorazíte včas. Také nezapomínejte na to, že dítě s vámi půjde rádo, jelikož jízda na odrážedle, s větrem o závod, pro něho mnohem lákavější, než běžná chůze. Navíc rychlost nebude nikdy tak velká, abyste dítě nedokázala dostihnout, nebo tak velká, aby hrozil nějaký problém spojený třeba s nezvládnutím situace a také s možným pádem.

 

 

 

Průprava na kolo

Kladem odrážedel je také to, že jsou skvělou průpravou i do budoucna. Tedy na samotnou jízdu na klasickém kole. Na odrážedle se dítě naučí lépe pohybovat v terénu, a to jak s ohledem na držení směru, tak i zatáčení. Také se lépe naučí rovnováze, což mu na jízdním kole přijde vhod. Také se naučí držet tělo ve vhodné poloze. Odrážedlo je praktickým a přitom zábavným dětským dopravním prostředkem.

 

S větrem o závod na odrážedleS ohledem na věk dítěte

Může jezdit s vámi, samo, nebo třeba pořádat závody se svými vrstevníky. To správné by mělo být voleno hlavně s ohledem na věk dítěte, a jeho schopnosti. Ty pro nejmenší, často takzvaná odstrkovadla , mohou mít tři, stejně jako třeba i čtyři kola, což výrazně zvyšuje celkovou stabilitu. Odrážedla pro větší už mohou vypadat jako klasická dětská kola – jenom bez řetězu a bez šlapek. Nechybí třeba i standardní nafukovací pneumatiky, zadní brzdy a další vychytávky.

Související

Oblíbené