Stolní hry, když počasí nepřeje

Kde bys si  děti měly hrát primárně? Odpověď na tuto otázku je celkem jednoduchá – venku. To proto, že budou mít pohyb a budou na čerstvém vzduchu. Když ale počasí nepřeje, je přece jenom lepší, když zůstanou doma. Nikoliv ale u počítače nebo u televize. Je třeba jim vymyslet lepší zábavu. Jakou? Vsaďte na osvědčenou kvalitu, kterou přinášejí stále velmi populární stolní hry.

 

Stolní hry, když počasí nepřejeIdeální jako zábava pro celou rodinu

Poslední trendy ve výchově jasně naznačují, že rodič tráví čas se svými dětmi stále méně. Ty tak více vychovává počítač a televize než právě vy. Snažte se proto být jiní a chtějte trávit čas se svým dítětem. Stolní hry vám v tom mohou pomoci. Jsou ideální nejenom na to, aby se rodina sešla u jednoho stolu, ale aby se bavila i dlouhé hodiny. Třeba během deštivého odpoledne, nebo i večer, kdy v televizi není žádný zajímavý program.

 

 

 

Stolní hry, když počasí nepřeje

Zábava, i výuka

Ono sociální hledisko, tedy to, že dítě tráví čas se svými rodiči, není jediným kladem stolních her. Jsou také spojeny s nemalou zábavou, díky které se dítě nenudí. A nebudete se rozhodně nudit ani vy, jako rodič. Navíc jsou to právě stolní hry, které mají i edukativní výhody.

Mohou pomoci vaše dítě vzdělávat. Třeba tak, že se bude na hru soustředit, že bude muset přemýšlet nad určitým řešením, bude muset počítat, stejně jako zapojit fantazii, nebo i důvtip, při řešení různých hádanek, stejně jako například edukační hračky . Jeho mozek tak rozhodně nebude v klidu, což je pro rozvoj dítěte velké plus.

 

Klasické, ale i moderní

Výběr stolních her je dnes opravdu velmi rozsáhlý. Pokud se podíváme nejprve na ty klasické, jedná se třeba o osvědčené Člověče, stejně jako se může jednat o různé karetní hry, dámu, nebo i šachy. Hitem jsou i hry moderní, jako Monopoly, Dostihy a sázky, nebo třeba unikátní Activity. Pokud nechcete, aby se hra stala po čase nudná, kupte různé soubory, spojené s opravdu bohatým výběrem různých možností.

Související

Oblíbené